Додаток до рішення №165 від 12.02.2021 року Звернення

Дата: 20.03.2021 15:11

Кабінет Міністрів України

Звернення

Сесія Нересницької сільської ради звертається до Вас із приводу незабезпеченності фінансування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів окремим групам населення (ветеранам і відповідно до переліку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1303  від 17.08.1998 року) та за певними категоріями захворювань (цукровий та нецукровий діабет, онкозахворювання).

Згідно постанови № 1303 п.3, фінансування проводиться за рахунок асигнувань із державного та місцевого бюджетів.

Здійснення фінансування за рахунок бюджету сільської ради є неможливим, в зв’язку з тим, що громада новостворена та проходить сворення нових структур, і, відповідно, коштів є недостатньо.

Відсутність фінансування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів створює реальну загрозу життю та здоровю пацієнтів. Додаткові витрати пільгової категорії громадян на придбання медикаментів призводить до їх остаточного зубожіння, зростання соціальної напруги і невдоволення діями влади. Це виявляється зростанням кількості звернень до органів влади і місцевого самоврядування, починаючи з базового рівня.

Зважаючи на наведене вище, просимо негайно вжити заходів щодо забезпечення в повному обсязі фінансування з державного бюджету видатків на безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів.

Відповіддю на наше звернення вважатимемо виділення коштів на зазначені вище проблеми.

Нересницький сільський голова                                                                 Василь ГАСИНЕЦЬ