Положення Про оподаткування платою за землю

до проекту рішення першої сесії

Нересницької   сільської  ради

VІІІ скликання

(шосте пленарне засідання)

144   від 12.02.2021 року

ПРО  ОПОДАТКУВАННЯ ПЛАТОЮ ЗА ЗЕМЛЮ    (в складі податку на майно)

1. Платники плати за землю:

а) платників земельного податку визначено статтею 269 Податкового кодексу України;

б) платників орендної плати визначено пунктом 288.2 статті 288 Податкового кодексу України.

2. Об’єкти оподаткування визначено:

а) земельним податком - статтею 270 Податкового кодексу України; 2) орендною платою – пунктом 288.3 статті 288 Податкового кодексу України.

3. База оподаткування:

а) базу оподаткування земельним податком визначено статтею 271 Податкового кодексу України;

б) базу оподаткування орендною платою визначено пунктом 288.4 статті 288 Податкового кодексу України.

4. Податок за лісові землі справляється згідно статті 273Податкового кодексу України як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством. Ставка податку  за 1 га нелісових  земель, які надані  у  встановленому порядку та  використовуються  для  потреб лісового господарства - 1%.

5. Ставки земельного податку визначено статтями 274, 277 Податкового кодексу України згідно додатку 1 «Ставки земельного податку» до данного Положення.

6. Розмір орендної плати визначено пунктом 288.5 статті 288 Податкового кодексу України.

7. Перелік пільг для фізичних осіб визначено статтею 281 Податкового кодексу України,  для юридичних осіб - статтею 282 Податкового кодексу України.

8. Перелік земельних ділянок, які не підлягають  оподаткуванню земельним податком визначено статтею 283 Податкового кодексу України.

9. Перелік  пільг, наданих у межах  норм пункту 284.1 статті 284 Податкового  кодексу України визначено у додатку 2 «Пільги зі сплати земельного податку» до даного Положення.

10. Порядок та особливості застосування пільг визначено пунктами 284.2,  284.3 статті 284 Податкового кодексу України.

11. Податковий період  для плати за землю  визначено статтею 285 Податкового кодексу України.

12. Порядок обчислення плати за землю визначено статтею 286 Податкового кодексу України.

13. Строк сплати плати за землю визначено статтею 287 Податкового кодексу України.

14. Індексація нормативної грошової оцінки земель  визначена статтею 289 Податкового кодексу України.