З 25 листопада розпочато акцію 16 днів проти насильства

Щорічно у період з 25 листопада до 10 грудня міжнародною спільнотою проводиться акція “16 днів проти насильства”.

Державні установи та громадські організації з більш ніж 100 країн світу в цей час активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок,

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня – Міжнародний день інвалідів,

5 грудня – Міжнародний день волонтера,

6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що „вони були феміністками”,

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

10 грудня – Міжнародний день прав людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини „на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну Декларацію Прав Людини.

Таким чином, протягом цієї акції майже кожного дня нагадується, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.