Положення Про оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

до проекту рішення першої сесії

Нересницької   сільської  ради

VІІІ скликання (шосте пленарне засідання)

144   від 12.02.2021 року

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, ВІДМІННЕ ВІД ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ (в складі податку на майно)

1.Платників податку на  нерухоме  майно, відмінне  від земельної ділянки (далі – податок)  визначено пунктом 266.1 статті 266 Податкового кодексу України - це фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованої на території Нересницької сільської ради.

2. Об’єкти оподаткування визначено підпунктом 266.2.1 статті 266 Податкового кодексу України. В підпункті 266.2.2  статті 266 Податкового кодексу України визначено, що не відноситься до об'єктів оподаткування.

3. Базу оподаткування визначено пунктом 266.3 статті 266 Податкового кодексу України.

4. Пільги зі  сплати податку та особливості їх застосування визначено пунктом  266.4  статті 266 Податкового кодексу України. Перелік пільг викладено у додатку 1 «Пільги зі  сплати податку на  нерухоме  майно, відмінне  від земельної ділянки» до  даного  Положення.

Пільги для фізичних осіб не застосовуються до:                                                                        - об’єктів оподаткування, якщо  їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1 цього пункту;

-  б’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

5. Ставки податку визначено  відповідно до пункту 266.5. статті 266 Податкового кодексу  України та викладено  у додатку 2«Ставки на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» до  даного Положення.

6. Базовий податковий період  визначено пунктом 266.6 статті 266 Податкового кодексу України.

7.  Порядок обчислення суми податку визначено пунктами 266.7, 266.8   статті  266 Податкового  кодексу України.

8.Порядок та строки сплати податку визначено пунктами 266.9, 266.10 статті  266 Податкового  кодексу України.