Нересницька громада
Закарпатська область, Тячівський район

Про внесення змін та доповнень до Програми компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом у Закарпатській області на 2023 – 2027 роки

Про внесення змін та доповнень до Програми компенсації  частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом у Закарпатській області

на 2023 – 2027 роки

 

Відповідно до статей 4, 15 і 28 Закону України „Про правовий режим воєнного стану”, указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 „Про введення воєнного стану в Україні” (зі змінами), № 68/2022 „Про утворення військових адміністрацій”, постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 „Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану”, від 2 серпня 2022 року № 856 „Деякі питання забезпечення приватним акціонерним товариством „Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України” (зі змінами), з метою забезпечення житлом осіб з інвалідністю внаслідок війни:

 

1. Внести до Програми компенсації  частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом у Закарпатській області на 2023 – 2027 роки, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 03.05.2023  № 420 та рішенням обласної ради від 12.05.2023 № 815, такі зміни:

1.1. Викласти назву Програми у такій редакції: „Про Програму компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни  у Закарпатській області на 2023 – 2027 роки”.

1.2. Викласти Програму та додатки 1 – 4 до неї у новій редакції, що додаються.

2. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови державної адміністрації – начальника військової адміністрації            Добромільського П. П.

 

 

 

Голова обласної державної  адміністрації – начальник обласної військової адміністрації                       

 

 

                                          Віктор МИКИТА

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження начальника

військової адміністрації

18.10.2023  № 920

 

ПРОГРАМА

компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській області

на 2023 – 2027 роки

 

І. Загальні положення

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2020 року № 28 було затверджено „Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів” (зі змінами та доповненнями), яким визначено умови, критерії та механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів за рахунок фінансової державної підтримки позичальників іпотечних кредитів (далі – Порядок). На виконання Порядку рішенням Ради Фонду розвитку підприємництва було затверджено Програму здешевлення вартості іпотечних кредитів „Доступна іпотека 7 %”, що реалізовувалась Урядом України за ініціативи Президента України через Фонд розвитку підприємництва.

У 2022 році, з початком військової агресії російської федерації проти України, державна програма „Доступна іпотека 7 %” зазнала змін, постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2022 року № 856 (зі змінами) затверджені Умови забезпечення приватним акціонерним товариством „Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України (далі – Умови або державна програма „єОселя”).

Державна програма „єОселя” реалізується Міністерством економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та                      ПрАТ „Укрфінжитло” за ініціативи Президента України.

Відповідно до Умов на забезпечення доступним іпотечним кредитуванням можуть претендувати громадяни України, які належать до певних категорій,                 а саме:

1) військовослужбовці Збройних Сил України за контрактом, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міноборони України, Національної гвардії України, Держприкордонслужби України, Управління державної охорони України, Держспецзв’язку України, Держспецтрансслужби України, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро України, поліцейські та члени їх сімей;

2) медичні працівники (фахівці та професіонали) закладів охорони здоров’я державної або комунальної форм власності;

3) педагогічні працівники закладів освіти державної або комунальної форм власності;

4) наукові (науково-педагогічні) працівники закладів освіти та наукових установ державної або комунальної форм власності;

5) ветерани війни та члени їх сімей; учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, визначені статтею 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Зважаючи на військову агресію російської федерації, на сьогодні надважливим питанням є підтримка військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни, які проживають (зареєстровані) у будь-якому населеному пункті Закарпатської області, шляхом надання компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами, отриманими на умовах державної програми „єОселя” з метою придбання житла у Закарпатській області.

З метою забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у рамках виконання заходів Програми компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській області на 2023 – 2027 роки (далі – Програма) планується здійснювати компенсацію частини процентної ставки у розмірі 3 відс. (трьох відсотків) річних за іпотечними кредитами, отриманими на умовах державної програми „єОселя”.

Паспорт Програми наведено у додатку 1 до Програми.

 

ІІ. Визначення проблемних питань, на розв’язання

яких спрямовано Програму

 

У зв’язку з широкомасштабною військовою агресією російської федерації військові частини Збройних Сил України, інші військові формування захищають незалежність України, тому на сьогодні є актуальною підтримка військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни, зокрема  шляхом забезпечення поліпшення житлових умов.

Водночас значна частина військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни не мають власного житла або потребують поліпшення житлових умов.

Розв’язати цю проблему можливо шляхом розроблення та реалізації цієї Програми.

 

ІІІ. Мета Програми

 

Метою Програми є створення належних умов для забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами на придбання житла в Закарпатській області.

 

 

 

 

IV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів

і джерел фінансування, строки і етапи виконання Програми

 

Компенсація частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни, отриманими відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2022 року № 856 (зі змінами), здійснюється згідно з договорами, укладеними з  ПрАТ „Укрфінжитло” або уповноваженими суб’єктами, з якими ПрАТ „Укрфінжитло” укладено генеральну угоду, та які відповідають критеріям, що визначені зазначеною постановою, за згодою Позичальника.

Порядок компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській  області на 2023 – 2027 роки наведено у додатку 4 до Програми.

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок та у межах коштів, передбачених для її реалізації в обласному бюджеті на відповідний бюджетний період. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 70000,0 тис. гривень, у тому числі: у 2023 році – 12000,0 тис. гривень, у 2024 році – 13000,0 тис. гривень, у 2025 році – 14000,0 тис. гривень, у 2026 році – 15000,0 тис. гривень, у 2027 році – 16000,0 тис. гривень (додаток 2 до Програми).

Напрями діяльності та заходи Програми наведено у додатку 3 до Програми.

 

VЗавдання Програми та результативні показники

 

Основним завданням Програми є впровадження механізму компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській області, отриманими на умовах державної програми „єОселя”.

 

VI. Координація та контроль за реалізацією Програми

 

Управління та координацію виконання Програми здійснює департамент соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації.

Відповідальність за виконання заходів Програми несуть виконавці Програми.

Відповідальним за подання інформації про виконання заходів Програми визначено департамент соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, який до 1 лютого щороку інформує облдержадміністрацію − обласну військову адміністрацію та обласну раду про хід її реалізації.

 

 

 

 

Додаток 1

до Програми

(у редакції розпорядження

18.10.2023  № 920)

                                                                                                    

ПАСПОРТ

Програми компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами

військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській області на 2023 – 2027 роки

 

Ініціатор розроблення Програми

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації – обласної військової адміністрації

Підстава для розроблення Програми

Закон України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, постанова Кабінету Міністрів України від                      2 серпня 2022 року № 856 „Деякі питання забез-печення приватним акціонерним товариством „Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України” (зі змінами)

Розробник Програми

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації – обласної військової адміністрації

Відповідальний виконавець Програми

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації – обласної військової адміністрації, комунальна установа „Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат”

Учасники Програми

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації – обласної військової адміністрації, комунальна установа „Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат”

Терміни реалізації Програми

2023 – 2027 роки

Перелік місцевих бюджетів

Обласний бюджет

 

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

Забезпечення реалізації Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету.

Загальний обсяг фінансування Програми становить 70000,0 тис. гривень

 

 

Директор департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації

 

 

                    Ольга ТРАВІНА

 

 

 

Додаток 2

до Програми

(у редакції розпорядження

18.10.2023  № 920)

 

 

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Програми компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами

військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни  у Закарпатській області

 на 2023 – 2027 роки

 

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити для виконання Програми

 

Етапи виконання

Програми

Усього витрат для виконання Програми, тис. гривень

Обсяг ресурсів, всього, у тому числі:

 

70000,0

обласний бюджет

2023 рік

12000,0

2024 рік

13000,0

2025 рік

14000,0

2026 рік

15000,0

2027 рік

16000,0

 

 

 

Директор департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації

 

 

Ольга ТРАВІНА

 

 

 

 

 

Додаток 3

до Програми

(у редакції розпорядження

18.10.2023  № 920)

 

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАХОДИ

Програми компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України

за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській області на 2023 – 2027 роки

 

з/п

Перелік заходів Програми

Строк вико-нання заходу

Виконавці

Джерела фінансу-вання

Орієнтовні обсяги фінансування, (тис. грн),

у тому числі:

Очікуваний результат

2023

рік

2024 рік

2025

рік

2026 рік

2027 рік

                     

 

1

2

3

5

6

7

8

9

10

11

12

1.

Компенсація частини процентної ставки за іпотечними кредита-ми військовослуж-бовців Збройних Сил України за контрак-том та осіб з інвалідністю внаслідок війни

2023 –2027

роки

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації – обласної військової адміністрації, комунальна установа „Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат”

Обласний бюджет

12000,0

13000,0

14000,0

15000,0

16000,0

Забезпечення фінансової підтримки військовослуж-бовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у придбанні житла

 

 

 

 

         ВСЬОГО:

12000,0

13000,0

14 000,0

15000,0

16000,0

 

                           

 

 

Директор департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації

 

                                                                             Ольга ТРАВІНА

 

 

                                                                                                            

 

Додаток 4

до Програми

(у редакції розпорядження

18.10.2023  № 920)

 

ПОРЯДОК

компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській області

на 2023 – 2027 роки

 

1. Порядок надання компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни (далі – Порядок) визначає умови, критерії та механізм компенсації частини процентної ставки у розмірі 3 відс. (трьох відсотків) річних за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом (далі – Позичальник), що надається відповідно до Програми компенсації частини процентної ставки за іпотечними кредитами військовослужбовців Збройних Сил України за контрактом та осіб з інвалідністю внаслідок війни у Закарпатській області на 2023 – 2027 роки.

2. Програму відповідно до:

постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2022 року № 856  (зі змінами), якою затверджено „Умови забезпечення приватним акціонерним товариством „Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадянˮ;

Правил забезпечення доступного іпотечного кредитування громадян України приватним акціонерним товариством „Українська фінансова житлова компанія” за державною програмою „єОселя”, затверджених Протоколом засідання наглядової ради ПрАТ „Українська фінансова житлова компанія” № 4                          від 29.09.2022 (зі змінами та доповненнями) (далі – Програма „єОселя”).

3. До реалізації Програми залучаються банки, з якими ПрАТ „Укрфінжитло” укладено Генеральний договір, що визначає порядок взаємодії між ПрАТ „Укрфінжитло” та Банком під час надання йому кредитів, оформлення кредитів від імені та за рахунок ПрАТ „Укрфінжитло”, рефінансування та обслуговування кредитів, забезпечених іпотекою, наданих ними відповідно до Умов (далі – Банк).

4. Головним розпорядником коштів є департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації (далі – Головний розпорядник коштів), а виконавцем Програми – комунальна установа „Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат” Закарпатської обласної ради (далі – Виконавець Програми).

5. Реалізація Програми здійснюється на підставі тристороннього Договору про співробітництво (далі – Договір), укладеного між Головним розпорядником коштів, Виконавцем Програми та Банком, яким буде врегульовано взаємні права та обов’язки зазначених сторін у правовідносинах, спрямованих на спільну реалізацію Програми.

 

6. Компенсація частини процентної ставки у розмірі 3 відс. (трьох відсотків) річних (далі – Компенсація) за іпотечними кредитами надається військово-службовцям Збройних Сил України за контрактом та особам з інвалідністю внаслідок війни, які одночасно відповідають таким умовам:

6.1. Кредит надано на умовах Програми „єОселя” з метою придбання житла в Закарпатській області.

6.2. Позичальник проживає (зареєстрований) у будь-якому населеному пункті Закарпатської області.

6.3. Позичальник подав до Банку, з яким укладено Договір, відповідно до пункту 5 цього Порядку, заяву на отримання компенсації частини процентів за іпотечним кредитом у рамках Програми.

7. Банк щомісяця, до 15 числа поточного місяця, подає Головному розпоряднику коштів Реєстр позичальників, які отримали кредит у рамках Програми „єОселя” та відповідають умовам пункту 6 цього Порядку.                        До Реєстру позичальників подаються належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують категорію Позичальника (за згодою Позичальника). Копії документів подаються одноразово (під час першого внесення Позичальника у Реєстр). Реєстри позичальників подаються в паперовому вигляді у двох примірниках для кожної зі сторін за підписом уповноважених осіб сторін.

У разі, якщо 15 число поточного місяця припадає на вихідний або святковий день, то подання Реєстру позичальників здійснюється у день, що передує такому вихідному або святковому дню.

8. Реєстри позичальників є підтверджуючим документом для здійснення платежів із компенсації частини процентної ставки.

9. Головний розпорядник коштів здійснює перевірку правильності відображення даних у Реєстрі позичальників до 18 числа поточного місяця.                         Якщо 18 число поточного місяця припадає на вихідний або святковий день, то перевірка реєстрів позичальників завершується у день, що передує такому вихідному або святковому дню.

За результатами перевірки Реєстру позичальників за відповідний період Головний розпорядник коштів у разі відсутності зауважень підписує Реєстр або відхиляє його з описом зауважень.

10. Головний розпорядник коштів передає підписаний Реєстр позичаль-ників Виконавцю Програми для забезпечення виплати суми Компенсації згідно із погодженим сторонами Реєстром позичальників у порядку, визначеному умовами Договору.

11. Відповідно до плану асигнувань Виконавець Програми протягом двох робочих днів із дня отримання від Головного розпорядника коштів реєстрів погоджених позичальників перераховує бюджетні кошти, передбачені на часткове відшкодування процентних ставок за кредитами, виданими Банком, на рахунок Виконавця Програми у Банку. 

12. Списання коштів із рахунку Виконавця Програми на поточні рахунки позичальників здійснюється Банком на підставі погодженого сторонами Реєстру позичальників.

 

13. Погашення частини нарахованих процентів за кредитом Позичальника за рахунок коштів Компенсації здійснюється у порядку, визначеному Договором про споживчий кредит, укладеним між Позичальником та Банком.

14. Компенсація здійснюється у межах коштів, передбачених Програмою, відповідно до плану асигнувань та за наявності на реєстраційному рахунку  Виконавця Програми коштів обласного бюджету. 

15. У разі втрати Позичальником права на отримання компенсації за державною програмою „єОселя” із причин, визначених Умовами, Позичальник зобов’язаний повернути Виконавцю Програми повну суму незаконно отриманої ним Компенсації у місячний строк.

 

 

 

Директор департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації

 

 

               Ольга ТРАВІНА

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано