Основними завданнями відділу є:

1. Попередження виникнення складних життєвих обставин (СЖО) та вирішення соціальних проблем жителів громади;

2. Розвиток системи соціальних послуг та  соціальної допомоги на рівні Нересницької територіальної громади;

3. Формування та реалізація заходів, проектів та програм щодо соціального розвитку Нересницької територіальної громади.

4. Координація взаємодії державних, комунальних, недержавних організацій та установ сфери соціальних послуг і соціального захисту, ініціативних груп та представників бізнесу щодо забезпечення прав та інтересів жителів громади.

5. Моніторинг та оцінка якості, доступності та ефективності послуг в соціальній сфері на рівні Нересницької територіальної громади.